بازرسی ایراتا 

بازرسی ایراتا
بازرسی ایراتا

بارها و بارها نیاز داریم تا به جاهایی صعب العبور دسترسی پیدا کنیم. که شامل تمیز کردن ان محل یا نگهداری از ان محل و یا کارهای دیگر می شود اما همانطور که اشاره شد دسترسی به ان محل ها در بعضی موارد امکان پذیر. و در مواردی دیگر غیر ممکن به نظر می رسد. از این رو می توانیم با استفاده از روش دسترسی با طناب به ان محل های صعب العبور دسترسی پیدا کنیم و به نگهداری و بازرسی از آن محل (maintenance یا بازرسی ایراتا)بپردازیم.

دسترسی با طناب چیست؟

دسترسی طناب در صنعت ، همانگونه که از اسم آن پیداست ، روشی است که دسترسی به طناب ها و تکنیک های کوهنوردی را برای دستیابی به مناطق دشوار فراهم می کند. دسترسی طناب به شما این اجازه را می دهد تا: مجموعه ای گسترده از کارها را در ارتفاعات زیاد یا مناطق دیگر با دسترسی سخت و بدون استفاده از داربست یا تجهیزات سنگین انجام دهید.در روش دسترسی با طناب از تکنیک های مورد استفاده در صخره نوردی و غارنوردی استفاده می شود. و همچمین امروزه به ابزاری صنعتی بسیار ایمن و مقرون به صرفه تبدیل شده است. صنعت دسترسی طناب در طی سی سال گذشته ضمن ثبت ساعت ها رکورد ایمنی، در وقت نیر صرفه جویی بسیاری می کند.

نگهداری به شیوه دسترسی با طناب

تکنیک های دسترسی به طناب، میزان نیروی انسانی و نیاز به تجهیزات در پروژه های مختلف را به حداقل رسانده. و ضمن حفظ درجه ایمنی بالا برای کارگران به گزینه مناسبی برای نگهداری از مناطق مختلف تجهیزات صنعتی و غیر صنعتی شده است.

ا ین واقعیت میزان قرار گرفتن در معرض خطر در محل کار را تا حد زیادی برای کارکنان و کارگران کاهش می دهد و آن را به جایگزینی ایمن تر برای روش های دسترسی معمولی تبدیل می کند. بخش عمده ای از رشد در صنعت دسترسی طناب را می توان به کاهش یا حذف داربست در پروژه ها نسبت داد ، اما این بی انصافی است که فقط به صرفه جویی در هزینه های داربست به عنوان تنها ارزش واقعی خدمات دسترسی طناب نگاه کنیم. وقتی به درستی از این روش استفاده شود ، مقدار ارزش ان بسیار بیشتر می شود و از راه های مختلفی خود را نشان می دهد. دسترسی طناب معمولاً برای انجام بازرسی و همچنین نگهداری از لوله کشی ها ، ستونها ، تکیه گاهها و سایر سازه ها استفاده می شود. بازرسی یاراتابا استفاده از روش های غیر مخرب و همچنین ازمایش های مختلف معمولاً توسط تکنسین های دسترسی طناب انجام می شود تا کار به صورت ایمن و به موقع انجام می شود.

تیم کار در ارتفاع

تیم کار در ارتفاع یا تیم دسترسی با طناب همچنین توانایی ترکیب چندین کار برای افزایش کارایی کار در حال انجام را دارد. این موارد می تواند علاوه بر بازرسی ضخامت اولتراسونیک ، به آسانی انجام کار عایق کاری باشد. در چنین شرایطی تیم دسترسی طناب می توانند بازرسی های لازم را انجام دهند و حتی بازرسی چندین سازه را نیز به طورهمزمان انجام دهند.

این نوع کارآیی باعث می شود که یک بازرس واحد بتواند یک تیم متشکل از تکنسین ها و کارگران را مدیریت کند تا بتواند به جای نیاز به هماهنگی تیم داربست ، عایق کاری و خدمه بازرسی ایراتا ، یک تیم از تکنسین ها و کارگران دسترسی به طناب را مدیریت کند. که باعث می شود زمان برای کارهای دیگر مانند سرهم کردن داربست ها و دیگر کارهای زمان گیرصرف نشود.

دسترسی طناب همچنین می تواند امکان انجام بازرسی بیشتری را فراهم کند. با امکان دسترسی بیشتری که فراهم می شود ، بازرسی ها دیگر محدود به مناطق قابل دسترسی در نزدیکی نردبان ها و سکوها نیستند و همچنین محدود به هزینه های مربوط به ساخت داربست نمی شوند پس به راحتی هرچه تمام تر می توان با استفاده از دسترسی طناب به بازرسی از محل های مختلف سازه ها از جمله محل های صعب العبور پرداخت.

 

 

در حال حاضرمی توان به هر بخشی از یک کشتی یا سیستم لوله کشی برای بازرسی با استفاده از دسترسی طناب دسترسی پیدا کرد. علاوه بر این ، در حالی که تیم دسترسی طناب در ارتفاع کار می کنند ، مناطقی که به طور معمول در معرض دید نیستند ، می توانند روی تجهیزات که بخشی از محدوده کار هستند دیده شوند و تیم همچنین می توانند بی نظمی هایی را که در سایر تجهیزات وجود دارد را مشاهده کنند و اقدام به بازرسی از سازه و یا تعمیر ان کنند. به طور معمول این مکانها حتی در هنگام چرخش و نور کم نیز به سختی قابل دستیابی هستند ، بنابراین به طور معمول آن مناطق از دید کارشناسان و یا کارگران پنهان می مانند که با دسترسی با طناب به راحتی می توان ان مناطق را مورد بررسی و حتی رفع مشکل قرار داد.

 

محدودیت های دستری با طناب

به طور طبیعی هر تکنیک و روشی محدودیت های خود را دارد و دسترسی طناب برای بازررسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما نمی توان در همه کارها از طناب برای بازرسی و دیگر موارد استفاده کرد.تکنسین های دسترسی طناب بسیار آموزش دیده اند ، بنابراین نرخ صدور صورتحساب آنها به طور معمول 20 تا 30 درصد بالاتر از دیگر کارگران است که در مقایسه با دیگر روش ها از جمله داربست و .. مقرون به صرفه تر به نظر می رسد.در حالی که می توان کار روی تجهیزات را به راحتی در بعضی مناطق تمام کرد ، اگر این مناطق خیلی گرم باشند ، مانند فن های مبدل حرارتی ، ممکن است کار تکنسین های دسترسی طناب برای کار در آنجا بسیار خطرناک باشد و حتی غیر ممکن !

 

و در اخر …

دسترسی طناب ابزاری با ارزش است که می تواند تیم های دسترسی به طناب را قادر سازد که اقدامات بازرسی و نگهداری خود را بهبود بخشند. این می تواند در بسیاری از پروژه ها ارزشمند باشد و در صورت استفاده صحیح ، دسترسی به طناب می تواند باعث صرفه جویی در وقت ، پول و تأمین امنیت شود.پس می توان به شرکت های ارائه کننده این امکانات اطمینان کرد وعلاوه بر بررسی های لازم از تعمیر ان نیز احساس اطمینان کرد.