لایف لاین
لایف لاین

لایف لاین

 

درباره لایف لاین بدانید: بسیاری اوقات دسترسی به قسمت ها و فضاهای ساختمان ها و برج ها کار سختی به نظر می رسد چرا که در ان نقاط صدها متر از زمین فاصله وجود دارد. اما پس چطور بعضی اوقات شاهد افراد و تیمی هستیم که از ساختمان ها و ساختمان های بلند اویزان می شوند و به کارهایی از جمله رنگ امیزی و یا نماشویی ساختمان ها ان هم در ان ارتفاع می پردازند. قطعا اگر از امنیت ان مطمئن نبودند زندگی خود را به خطر نمی انداختند و در ارتفاع کار کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارها اسان تر شده است که کار در ارتفاع نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق استانداردهای جهانی کار در ارتفاع باید این کار به نحوی صورت گیرد که تا حد امکان امنیت ان تامین شود و کسانی که در ارتفاع کار می کنند احساس خطری نکنند.

مهم نیست کارگران و یا شیشه شورانی که در ارتفاع کار می کنند به چه کاری مشغول اند رنگ امیزی شست و شو و یا تعمیر و نگه داری انچه که اهمیت دارد حفظ جان افراد در حین انجام کار در ارتفاع می باشد. هر روز کمپانی های بزرگ مشغول در این زمینه تلاش می کنند تا این موضوع را حل کنند و درصد احتمال اسیب دیدگی کار در ارتفاع را تا حد امکان پایین بیاورند.

کار در ارتفاع

کار در ارتفاع کاری ریسکی است اما بعد از مدت ها به ان عادت می کنید. مردم اغلب در ارتفاع های نسبتا بلند که قرار می گیرند احتمال خطر را حس می کنند. اتفاق های ناگواری هر ساله رخ می دهد که شامل اسیب دیدگی افراد بر اثر افتادن از ارتفاع است و همگی ان ها به رعایت نکردن موارد ایمنی مرتبط است.

محافظت از افتادن از ارتفاع به روش های زیادی امکان پذیر است. محصولات مختلفی از کمپانی های مختلف ارائه می شوند که می توانند به ایمنی افراد کمک کنند. این کمپانی ها سعی می کنند تا ترکیبی از قیمت و استفاده راحت را به مشتری های خود ارائه کنند تا امنیت و احساس ارامش را برای کارگران ایجاد کنند.

لایف لاین چیست؟

از لایف لاین ها برای حفاظت از ارتفاع استفاده می شود که می تواند امنیت کارگران را تا حد زیادی افزایش دهد.

سیستم لایف لاین های افقی

لایف لاین های افقی استیل های ضد زنگی هستند که معنای کامل امنیت را به کارگران و افرادی که از ان استفاده می کنند نشان می دهد. محصولات لایف لاین از گارانتی نیز برخوردار هستند که شامل هرگونه اسیب دیدگی لایف لاین می باشد که اکثر کمپانی ها این گارانتی را به استفاده کننده ارائه می کنند. اجزای داخلی لایف‌لاین ها از استیل با نمره 304 و اجزای بیرونی ان از استیل با نمره 316 ساخته شده اند که همه ی اجزای ان خاصیت ضد زنگ زدگی دارند. این ویژگی ها باعث می شود تا لایف لاین ها با اکثر سقف ها سازگاری بالایی داشته باشند و خیال استفاده کننده را راحت کنند.

لایف لاین ها را می توان به راحتی با اکثر سقف ها متصل کرد پس مهم نیست چه نوع سقفی دارید چرا که لایف لاین های مختلفی وجود دارند که با استاندارد های جهانی سازگاری بالایی دارند.

سیستم مرد محافظت شده به این معناست که به تناوب نصب می شود اما نیازی به تجهیزات گران قیمت و یا وسایل پیچیده نیست.

مزایای این سیستم زمانی مشخص می شود که اعضای گروه با ایمنی کامل از سقف اویزان می شوند و به انجام کار خود مشغول می شوند.

ویژگی های مهم لایف لاین ها که باید این ویژگی ها را داشته باشند :

قابل اطمینان :

تیم های مهندسی در شرکت های معتبر تولید لایف‌لاین به دنبال بدست اوردن گواهینامه تی یو وی هستند که کیفیت لایف لاین ها را تضمین می کند و هر مرحله ای که برای تولید لایف لاین ها در این شرکت ها طی می شود از مراحل طراحی گرفته تا تعمیر و نگه داری به صورت کنترل شده انجام می گیرد تا بهترین کیفیت را تضمین کرد. که بعد از گذراندن مراحل مخلتف تست هر محصول سریالی را دریافت می کند که مشخص کننده کیفیت هر لایف لاین می باشد.

با دوام :

یک سیستم محافظت از افتادن خوب با دوام است. در هر صورت لایف لاین ها باید بسیار با دوام باشند که در واقع به این معناست که لایف‌لاین ها باید کم تعمیر شوند و یا حتی اصلا نیازی به تعمیر نداشته باشند. شرکت های معتبر لایف لاین سازی و سیستم های محافطت از افتادن از الومینیوم و استیل ضد زنگ برای همگی محصولات خود استفاده می کنند. این سیستم ها تضمین می کنند تا کمترین مشکل را در حین استفاده و نصب در سقف ها ایجاد شود.

همگی محصولات شرکت های معتبر به اسانی نصب می شوند و نیازی به تعمیر ان تا سال ها نخواهد بود. بعد از چندین ها بار استفاده از لایف لاین ها محور لنگر ان ها باید جایگزین شود که این کار نیز نیاز به وقت هزینه ان چنانی ندارد.

با استفاده از لایف‌لاین ها می توان به هر منطقه ای از ساختمان ها دسترسی داشت بدون انکه امنیت شیشه شوران و یا کارگران به خطر افتاده شود. بعضی از لایف لاین ها حتی نیاز به وصل کردن به ساختمان را هم ندارند و به صورت انعصاف پذیری کارگران می توانند حرکت کنند.

دو کارگر و یا تکنسین می توانند 250 تا 300 متر را هر روز نصب کنند چرا که اجزای ان به صورت کلیکی (ساده) طراحی شده است که می تواند کارگر و یا تکنسین را به راحتی اماده ی کار کند. علاوه بر این موارد لایف لاین ها از سیستم گرفتن در حین افتادن نیز برخوردار می باشند که برای اکثر سقف ها می توان این سیستم را نصب کرد و حتی در صورت افتادن ناگهانی هم امنیت افراد حفظ شود. سیستم افزایش ارتفاع lifeline ها این امکان را به استفاده کنندگان می دهد تا بتوانند در صورت نیاز به ارتفاع و طول بلند تر از این ویژگی نهایت استفاده را ببرند.

در کل با استفاده از لایف لاین ها می توان با امنیت بسیار بیشتر نسبت به قبل به کار در ارتفاع مشغول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *