نماشویی با طناب

نماشویی – شستشوی نما با واترجت دستگاه صنعتی
شستشوی نما ی شیشه ایی به صورت خشکشویی
آماده ارائه انواع خدمات شستشوی نما می‌باشد.

نماشویی به روش کار در ارتفاع ، راپل متداول ترین روش برای نماشویی و شستشوی نما در کشور های پیشرفته دنیاست که نسبت به داربست و … امنیت بیشتر و هزینه کمتری دارد.

نماشویی چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم کلی و ساده نماشویی را تعریف کنیم باید بگوییم به خدماتی که برای از بین بردن آلودگی های نمای یک ساختمان ارائه می شود ، نماشویی می گویندشستشوی نمای ساختمان راهی ارزان قیمت و بسیار موثر برای زیباتر کردن ظاهر یک ساختمان است.

نما یکی از اجزای اصلی یک مجتمع یا ساختمان میباشد که مانند یک لباس آن را در بر می گیردنمای ساختمان ها اگر زیبا باشد نه تنها برای خود ساختمان که برای ظاهر شهر هم سودمند استبه همین دلیل است که شستشوی نما مورد توجه قرار می گیرد زیرا باعث زیبایی می شود.

نماشویی

نماشویی

شستشوی نما ، دشمن آلوگی

شستشوی نما کاربرد بسیار زیادی در کلانشهر ها به خصوص تهران داردبه دلیل آلودگی زیست محیطی بیش از حد این شهر ها ، ساختمان ها به مرور زیبایی خود را از دست می دهند ، همین طور این آلودگی ها باعث به وجود آمدن باران اسیدی می شوند ، باران اسیدی خود موجب قرار گرفتن لایه ای از مواد خورنده و اسیدی رو نمای ساختمان می شود که اگر به آن رسیدگی نشود ، نما را زشت می کند و حتی به مرور زمان از بین می برد ، راهکار مقابله با این مشکل هم نماشویی است.

روش های نماشویی ساختمان

قبل از این که اقدام به شستشوی نمای ساختمان کنید ، باید توجه داشته باشید که با توجه به روش های مختلف در ساخت نما و انواع آلودگی ها ، برای شستشوی نمای ساختمان از راهکار های گوناگونی و خاصی استفاده می شود که به آن ها خواهیم پرداخت :

شستن نمای ساختمان با طناب

با پیشرفت های مختلفی که در حوزه خدمات شستشوی نما صورت گرفته دیگر نیازی به استفاده از شستشوی ساختمان با داربست و همین طور لوازم اضافه نیست ، زیرا این کار هزینه های بیهوده و اضافه ای را روی دست کارفرما می گذارد.

امروزه با استفاده از راهکار های به روز شتسشوی نمای ساختمان با طناب ، متخصص یا فردی که کار نماشویی ساختمان را بر عهده دارد با استفاده از ابزاری خاص که مخصوص این کار است ، به صورت متناوب از بالای ساختمان فرود دارد و فرآیند نماشویی را کامل انجام می دهد.

با این نوع کار ، شخصی که مسئولیت نماشویی را بر عهده دارد به صورت کامل به تمامی مناطق نمای ساختمان اشراف دارداین نوع کار یعنی نماشویی با طناب هم به صرفه و ارزان تر است و هم ایمنی بسیار بیش تری دارد.

شستن نما با استفاده از بالابر

در بعضی اوقات که استفاده از نماشویی ساختمان به وسیله داربست یا با طناب امکان پذیر نباشد ، می توان از بالابر های صنعتی برای دسترسی به منطقه های موجود در ارتفاع استفاده کرد که با این کار نماشویی ساختمان بسیار آسان تر اما کمی گران است.

شستن نمای ساختمان با واتر جت

واترجت
واترجت

یک مورد از راه های رایج در کار نماشویی ساختمان استفاده از واتر جت با فشار مناسب می باشد ، که توانایی این را دارد تا بسیاری از جرم ها و آلودگی ها را از روی نمای ساختمان پاک کندبه طور معمول جهت شستشوی نمای ساختمان (آجری ، سنگی ، کامپوزیتی ، کنیتکس، سیمانی و …از دستگاه هایی سه فاز با فشار ۲۵۰ بار استفاده می شود.

نماشویی با طناب به روش واتر سندبلاست

در بعضی اوقات که جرم هایی دارای عمق زیاد بر روی سطح نما به وجود می آیند و توسط دستگاه واتر جت از بین نمی روند ، برای نماشویی ساختمان باید از راه هایی بهتر و قوی تر استفاده کرد تا بتوان با انجام مکانیزم لایه برداری سطحی ، تمام چربی ها ، آلودگی ها و جرم ها را در روند نماشویی ساختمان از بین برد.

یک مورد از این راه ها ، نماشویی ساختمان به وسیله واترسندبلاست می باشد که بیشتر با نام سندبلاست مشهور استاین راه شستشوی نما ساختمان که در صنعت هم بسیار کاربرد دارد ، یک مورد از کامل ترین روش های شستشوی نمای ساختمان و بنا های سنگی ، بتنی و آجری می باشد که نیاز به مهارت و تخصص مخصوص به خودش را دارداین کار باید با حساسیت و ظرافت بسیار خاصی باید مورد اجرا قرار بگیرد تا به سازه و زیر لایه اش خسارت وارد نشود.

واتر سند بلاست
واتر سند بلاست

شستشو با دیسکلر

شستشوی نمای ساختمان با کمک با دیسکلر (Descaler) که از خانواده اسید ها است و بسیار رقیق می باشد ، خواص جرم زدایی و چربی زدایی بسیار زیادی دارددر این نوع کار از نماشویی ساختمان هم زمان با ریختن آب به وسیله دستگاه واتر جت ، کمی دیسکلر نیز به مکانی که مورد نظر است (اکثرا نما های سنگی ساختمانپاشیده می شودبا این کار نیروی واترجت و نیروی دیسکیلر با یک دیگر تلفیق شده و آلودگی ها به صورت کامل و اساسی از بین می روندنماشویی ساختمان با استفاده از دیسکلر یک مورد از بهترین راه ها برای از بین بردن آلودگی های نمای یک ساختمان می باشد.

دیسکلر
دیسکلر

تی و ابر و مواد شوینده

این روش از نماشویی ساختمان اکثرا برای نما های شیشه ای، کامپوزیتی و در بعضی اوقات برای نما های سنگی استفاده می شوددر این نوع از نماشویی ساختمان در آغاز باید مواد شوینده به وسیله ابر اسفنجی بر روی نمای ساختمان کشیده شوندپس از مدتی با به کار گیری تی مخصوص شیشه ، مواد شوینده به همراه آلودگی ها در طی نماشویی ساختمان به طور کامل از روی نما برداشته می شونددر پایان جهت کامل کردن فرآیند شستشوی نما از دستمال های مخصوص نانو فایبر استفاده می شود.

هزینه ای که برای شستشوی نما باید صرف شود چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت خدمات نماشویی ساختمان می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و سوال های خود را بپرسیدهزینه نماشویی ساختمان با توجه به مساحت و نوع ساختمان و همین طور نوع کار مورد استفاده متغیر می باشدشما در سایت ما می توانید خدمات مورد نظر خود  را شناسایی کرده و برای قیمت تماس حاصل فرماییدعلاوه بر نماشویی شرکت ما خدمات دیگری مانند پیچ و رولپلاک نما ، نورپردازی نما ، نقاشی نما و …. ار