دسترسی طناب البرز https://alborzaccess.com Wed, 09 Oct 2019 10:05:19 +0000 fa-IR hourly 1 https://alborzaccess.com/file/2019/09/cropped-ezgif-2-1c4dd65f9906-1-32x32.png دسترسی طناب البرز https://alborzaccess.com 32 32 لایف لاین https://alborzaccess.com/%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%81-%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/ https://alborzaccess.com/%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%81-%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/#respond Wed, 09 Oct 2019 10:03:52 +0000 https://alborzaccess.com/?p=273 لایف لاین   درباره لایف لاین بدانید: بسیاری اوقات دسترسی به قسمت ها و فضاهای ساختمان ها و برج ها کار سختی به نظر می رسد چرا که در ان نقاط صدها متر از زمین فاصله وجود دارد. اما پس چطور بعضی اوقات شاهد افراد و تیمی هستیم که از ساختمان ها و ساختمان های …

لایف لاین خواندن بیشتر & raquo؛

The post لایف لاین appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
لایف لاین
لایف لاین

لایف لاین

 

درباره لایف لاین بدانید: بسیاری اوقات دسترسی به قسمت ها و فضاهای ساختمان ها و برج ها کار سختی به نظر می رسد چرا که در ان نقاط صدها متر از زمین فاصله وجود دارد. اما پس چطور بعضی اوقات شاهد افراد و تیمی هستیم که از ساختمان ها و ساختمان های بلند اویزان می شوند و به کارهایی از جمله رنگ امیزی و یا نماشویی ساختمان ها ان هم در ان ارتفاع می پردازند. قطعا اگر از امنیت ان مطمئن نبودند زندگی خود را به خطر نمی انداختند و در ارتفاع کار کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از کارها اسان تر شده است که کار در ارتفاع نیز از این قاعده مستثنی نیست. طبق استانداردهای جهانی کار در ارتفاع باید این کار به نحوی صورت گیرد که تا حد امکان امنیت ان تامین شود و کسانی که در ارتفاع کار می کنند احساس خطری نکنند.

مهم نیست کارگران و یا شیشه شورانی که در ارتفاع کار می کنند به چه کاری مشغول اند رنگ امیزی شست و شو و یا تعمیر و نگه داری انچه که اهمیت دارد حفظ جان افراد در حین انجام کار در ارتفاع می باشد. هر روز کمپانی های بزرگ مشغول در این زمینه تلاش می کنند تا این موضوع را حل کنند و درصد احتمال اسیب دیدگی کار در ارتفاع را تا حد امکان پایین بیاورند.

کار در ارتفاع

کار در ارتفاع کاری ریسکی است اما بعد از مدت ها به ان عادت می کنید. مردم اغلب در ارتفاع های نسبتا بلند که قرار می گیرند احتمال خطر را حس می کنند. اتفاق های ناگواری هر ساله رخ می دهد که شامل اسیب دیدگی افراد بر اثر افتادن از ارتفاع است و همگی ان ها به رعایت نکردن موارد ایمنی مرتبط است.

محافظت از افتادن از ارتفاع به روش های زیادی امکان پذیر است. محصولات مختلفی از کمپانی های مختلف ارائه می شوند که می توانند به ایمنی افراد کمک کنند. این کمپانی ها سعی می کنند تا ترکیبی از قیمت و استفاده راحت را به مشتری های خود ارائه کنند تا امنیت و احساس ارامش را برای کارگران ایجاد کنند.

لایف لاین چیست؟

از لایف لاین ها برای حفاظت از ارتفاع استفاده می شود که می تواند امنیت کارگران را تا حد زیادی افزایش دهد.

سیستم لایف لاین های افقی

لایف لاین های افقی استیل های ضد زنگی هستند که معنای کامل امنیت را به کارگران و افرادی که از ان استفاده می کنند نشان می دهد. محصولات لایف لاین از گارانتی نیز برخوردار هستند که شامل هرگونه اسیب دیدگی لایف لاین می باشد که اکثر کمپانی ها این گارانتی را به استفاده کننده ارائه می کنند. اجزای داخلی لایف‌لاین ها از استیل با نمره 304 و اجزای بیرونی ان از استیل با نمره 316 ساخته شده اند که همه ی اجزای ان خاصیت ضد زنگ زدگی دارند. این ویژگی ها باعث می شود تا لایف لاین ها با اکثر سقف ها سازگاری بالایی داشته باشند و خیال استفاده کننده را راحت کنند.

لایف لاین ها را می توان به راحتی با اکثر سقف ها متصل کرد پس مهم نیست چه نوع سقفی دارید چرا که لایف لاین های مختلفی وجود دارند که با استاندارد های جهانی سازگاری بالایی دارند.

سیستم مرد محافظت شده به این معناست که به تناوب نصب می شود اما نیازی به تجهیزات گران قیمت و یا وسایل پیچیده نیست.

مزایای این سیستم زمانی مشخص می شود که اعضای گروه با ایمنی کامل از سقف اویزان می شوند و به انجام کار خود مشغول می شوند.

ویژگی های مهم لایف لاین ها که باید این ویژگی ها را داشته باشند :

قابل اطمینان :

تیم های مهندسی در شرکت های معتبر تولید لایف‌لاین به دنبال بدست اوردن گواهینامه تی یو وی هستند که کیفیت لایف لاین ها را تضمین می کند و هر مرحله ای که برای تولید لایف لاین ها در این شرکت ها طی می شود از مراحل طراحی گرفته تا تعمیر و نگه داری به صورت کنترل شده انجام می گیرد تا بهترین کیفیت را تضمین کرد. که بعد از گذراندن مراحل مخلتف تست هر محصول سریالی را دریافت می کند که مشخص کننده کیفیت هر لایف لاین می باشد.

با دوام :

یک سیستم محافظت از افتادن خوب با دوام است. در هر صورت لایف لاین ها باید بسیار با دوام باشند که در واقع به این معناست که لایف‌لاین ها باید کم تعمیر شوند و یا حتی اصلا نیازی به تعمیر نداشته باشند. شرکت های معتبر لایف لاین سازی و سیستم های محافطت از افتادن از الومینیوم و استیل ضد زنگ برای همگی محصولات خود استفاده می کنند. این سیستم ها تضمین می کنند تا کمترین مشکل را در حین استفاده و نصب در سقف ها ایجاد شود.

همگی محصولات شرکت های معتبر به اسانی نصب می شوند و نیازی به تعمیر ان تا سال ها نخواهد بود. بعد از چندین ها بار استفاده از لایف لاین ها محور لنگر ان ها باید جایگزین شود که این کار نیز نیاز به وقت هزینه ان چنانی ندارد.

با استفاده از لایف‌لاین ها می توان به هر منطقه ای از ساختمان ها دسترسی داشت بدون انکه امنیت شیشه شوران و یا کارگران به خطر افتاده شود. بعضی از لایف لاین ها حتی نیاز به وصل کردن به ساختمان را هم ندارند و به صورت انعصاف پذیری کارگران می توانند حرکت کنند.

دو کارگر و یا تکنسین می توانند 250 تا 300 متر را هر روز نصب کنند چرا که اجزای ان به صورت کلیکی (ساده) طراحی شده است که می تواند کارگر و یا تکنسین را به راحتی اماده ی کار کند. علاوه بر این موارد لایف لاین ها از سیستم گرفتن در حین افتادن نیز برخوردار می باشند که برای اکثر سقف ها می توان این سیستم را نصب کرد و حتی در صورت افتادن ناگهانی هم امنیت افراد حفظ شود. سیستم افزایش ارتفاع lifeline ها این امکان را به استفاده کنندگان می دهد تا بتوانند در صورت نیاز به ارتفاع و طول بلند تر از این ویژگی نهایت استفاده را ببرند.

در کل با استفاده از لایف لاین ها می توان با امنیت بسیار بیشتر نسبت به قبل به کار در ارتفاع مشغول شد.

The post لایف لاین appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%81-%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86/feed/ 0
واترجت https://alborzaccess.com/%d9%88%d8%a7%d8%aa%d8%b1%d8%ac%d8%aa/ https://alborzaccess.com/%d9%88%d8%a7%d8%aa%d8%b1%d8%ac%d8%aa/#respond Sun, 06 Oct 2019 12:06:31 +0000 https://alborzaccess.com/?p=268 استفاده از واترجت در ساخت و ساز   لکه هایی که بعد از چندین بار ساییده شدن از بین نمی روند گرد و خاکی که مدت طولانی روی داربست ها و میله ها باقی مانده است. چه طور می توان به اسانی با واترجت این مشکلات را حل کرد؟ استفاده از واترجت پرفشار بیش از …

واترجت خواندن بیشتر & raquo؛

The post واترجت appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
استفاده از واترجت در ساخت و ساز

 

واترجت
واترجت

لکه هایی که بعد از چندین بار ساییده شدن از بین نمی روند گرد و خاکی که مدت طولانی روی داربست ها و میله ها باقی مانده است. چه طور می توان به اسانی با واترجت این مشکلات را حل کرد؟

استفاده از واترجت پرفشار بیش از بیست سال است که  در مصارفی مانند شستشوی نما با واترجت وجود دارد و استفاده می شود ، اما هنوز در صنعت ساخت و ساز به پتانسیل کامل خود نرسیده است. این مطالعه به بررسی نقش واترجت در ساخت و سازهای سنگین بطور کلی و خصوصاً تأثیر آن بر پیمانکاران می پردازیم.

واترجت ها در دهه 1970 در ایالات متحده معرفی شدند و صرفاً برای اهداف نظافت مورد استفاده قرار گرفتند. با توسعه این فناوری که شامل آب جوشهایی است که می توانند عمل ساییدن را انجام دهند، برنامه های جدید به صورت ازمون و خطا مورد استفاده قرار گرفتند. با این حال ، تا همین اواخر این ابزار تا حد زیادی در صنعت ساخت و ساز استفاده نشده بود.

واترجت پرفشار چندین مزیت نسبت به تکنیک های معمولی ارائه می دهد. با قوانین سختگیرانه محیط زیست در اکثر کشورها ، فناوری واترجت ممکن است تنها روشی باشد که می تواند جایگزین ابزارهای معمولی شود.

مزایای مهم واترجت ها

به بیان خلاصه ای از مزایای مهم واترجت ها می پردازیم. مقادیر کم تولید گرد و غبار : واترجت ذرات مزاحم و خاک ها را از بین می برد و این فرایند را عملاً بدون ایجاد گرد و غبار انجام می دهد. بدون نیاز به تیزکردن : هیچ ارتباط مستقیمی بین واترجت و مواد بریده شده وجود ندارد. بنابراین هیچ بخشی برای تیز کردن وجود ندارد!! بدون ایجاد گرما در حین استفاده : آب جوش برای استفاده در محیط های انفجاری مانند مخزن سوخت بی خطر است. برش با کیفیت بالا : از مراحل اتمام در فلزات جلوگیری یا کاهش می یابد. این امر باعث صرفه جویی در وقت و مواد می شود. سازگار با روبات ها : نیروهای کم واکنش اجازه استفاده از روباتیک را می دهند که سازگاری ان با روبات ها را نشان می دهد. برخی از مزایای دیگر آن شامل قابلیت حمل و قابلیت استفاده آسان است.

ایرادات واترجت

در کنار مزایای برش با واترجت در ساخت و ساز ایراداتی نیز وجود دارد. واترجت یک ماشین پیشرفته است : عمق برش بستگی به بسیاری از پارامترها مانند اپراتورهای آموزش دیده و .. دارد تا بهترین عملکرد را با کمترین میزان هزینه داشته باشد.

از دیگر معایب آن می توان به موارد زیر اشاره کرد : هزینه اولیه بالا ماشین آلات : بسته به کاری که از واتر جت انتظار دارید ، قیمت می تواند از پایه 20،000 دلار تا 50000 دلار متغیر باشد. سطح سر و صدای زیاد : با استفاده از یک گیرنده مناسب ،سرو صدای واترجت(تراشنده) به 90 دسی بل می رسد. در هوای آزاد میزان نویز می تواند به 110 دسی بل یا بالاتر برسد. تعویض قطعات : بسته به نوع واترجت (تراشنده) مورد استفاده و سرعت جریان ان ، بعضی قطعات هر 2-6 ساعت یکبار باید تعویض شوند.

اجزای سازنده واترجت

واترجت (تراشنده) شامل جریانی از آب با فشار فوق العاده بالا است که دارای تراشندگی (برش) با سرعت حداکثر 2500 فوت در ثانیه است. این واترجت مانند چاقوهای ریز و درشت مواد را جدا می کند ، به همان روشی که اره ها را این کار را می کنند ، فقط در مقیاس بسیار کوچکتر و بسیار سریع تر و پشت سرهم.

پمپ

از پمپ های تقویت کننده فشار بالا برای ایجاد فشار در آب به اندازه 55000 پی اس ای استفاده می شود. برای واتر جت تراشنده ، فشار کار از تا 31000 تا 37000 پی اس ای متغیر است. در این فشار زیاد سرعت جریان آب بسیار کاهش می یابد و نرخ جریان برای پمپ تقویت  کننده جت پک (شرکت بین المللی) مدل 40 دی تی تنها 4 گرم دردقیقه با فشارعملیاتی 35000 دی پی ای است این به طور قابل توجهی کمتر از سرعت جریان در روشهای سنتی هیدروبلاست است.

 

سرشلنگ

 

هنگامی که آب تحت فشار قرار می گیرد ، از طریق سرشیلنگ یاقوتی که به دلیل استحکام این سنگ از سنگ طبیعی یاقوت تشکیل شده است ، خارج می شود. این سرشلنگ می تواند قطرهایی از 0.003 تا 0.026 اینچ داشته باشد. قطر سرشلنگ بسته به کاربردی که از واترجت برای آن استفاده می شود ، متفاوت است. سرشلنگ آسیب دیده منجر به انتقال ضعیف جریان می شود و از این طریق توانایی برش را تا حد زیادی کاهش می دهد. سرشیلنگ به طور معمول 100 تا 200 ساعت بدون نیاز به تعویض کار می کند کشد و بعد از ان باید ان را تعویض کنید.

کاربرد های اصلی ان در ساخت و ساز:

 

نماشویی با واترجت

برای شستن نمای ساختمان ها و نماشویی برج ها از دستگاه واترجت جهت شستشوی آسان و تمیز استفاده میشود. در شیوه دسترسی با طناب تکنیسین خود را از طریق دو رشته طناب به سطح کثیف رسانده و آن ناحیه را شست و شو میدهد.

پاک کردن رنگ

در ایالات متحده پاک کردن رنگ سرب از پل ها باعث ایجاد مشکلات بزرگی می شود. به طور سنتی ، انفجار شن و ماسه در فضای باز و بدون نگرانی از محیط اطراف انجام می شد. امروزه بسیاری از ایالت های امریکا نیاز به مهار کامل محصولات حذف شده و همچنین زباله های حاصل از انفجار دارند. از فن آوری واترجت با موفقیت برای از بین بردن پوشش و رنگ ها استفاده شده است. واترجت تراشنده قادر به از بین بردن پوشش و رنگ ها بدون ایجاد گرد و غبار یا آسیب رساندن به پایه ی فلز است ، برخلاف ابزارهایی مانند پاک کن های مکانیکی. در فرآیند حذف ، فلز نیز تمیز شده و برای کاربرد جدید رنگ آماده می شود. سطح از خوردگی های محلول تمیز می شود و با تو بهجه زبری سطح نتیجه کمی متفاوت خواهد بود.

 

برش دادن

در صنعت ساخت و ساز ، از واترجت تراشنده به احتمال زیاد برای برش تیرهای استیل و مقاطع بتونی استفاده می شود. برای فولاد میزان برش نسبت به ابزارهای دیگر مانند قوس پلاسما کندتر است. با این وجود ، اغلب هزینه با کاهش و یا حذف مراحل اتمام صرفه جویی می شود. این امر به این دلیل است که هیچ منطقه تحت تأثیر گرما با واتر جت وجود ندارد. واترجت نیز توانسته ورقه های ضخیم بتونی را هم برش دهد. این امر در هزینه خرید اره ها و تیز کردن آنها صرفه جویی می کند.

The post واترجت appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%d9%88%d8%a7%d8%aa%d8%b1%d8%ac%d8%aa/feed/ 0
https://alborzaccess.com/%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%a2%d9%85%db%8c%d8%b2%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/ https://alborzaccess.com/%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%a2%d9%85%db%8c%d8%b2%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/#respond Wed, 02 Oct 2019 20:11:24 +0000 https://alborzaccess.com/?p=262 رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب یا بی طناب؟ امروزه نمای ساختمان ها یا رنگ آمیزی نمای ساختمان نقش بسزایی در زیبایی ساختمان ها دارد. همچنین مصالح به کار رفته در ان نیز مهم به شمار می اید چرا که قابلیت رنگ امیزی ان را تغییر می دهد. در ابتدا نگاهی به چگونگی رنگ امیزیه …

خواندن بیشتر & raquo؛

The post appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
رنگ آمیزی نمای ساختمان با طناب یا بی طناب؟

رنگ امیزی ساختمان

امروزه نمای ساختمان ها یا رنگ آمیزی نمای ساختمان نقش بسزایی در زیبایی ساختمان ها دارد. همچنین مصالح به کار رفته در ان نیز مهم به شمار می اید چرا که قابلیت رنگ امیزی ان را تغییر می دهد. در ابتدا نگاهی به چگونگی رنگ امیزیه ساختمان می اندازیم و در ادامه به مقایسه ی رنگ امیزی ساختمان با طناب و بدون طناب می پردازیم.

رنگ امیزی ؟

رنگ یک ماده مایع یا ماستیک است که از ان می توان برای رنگ آمیزی سطوح، محافظت و تهیه بافت استفاده کرد. آنها معمولاً بعد از استفاده به صورت مایع ذخیره می شوند و در یک فیلم نازک خشک می شوند. رنگ ها به عنوان بخشی از فرایند تولید ، در کارخانه ها یا موارد صنعتی استفاده می شوند. رنگها را می توان با قلم مو یا غلتک و یا با فرو بردن ، جوشکاری ، اسپری ، گرم کردن اسپری ، اسپری الکترواستاتیک ، اسپری بدون هوا ، الکترودینگ ، پوشش پودری ، آغشته سازی خلاء ، غوطه وری و غیره استفاده کرد.

رنگ روغنی ، که به مینای دندان هم مشهور شده است ، به دلیل سختی و دوام ، معمولاً برای سطوح خارجی چوب و فلز استفاده می شود. این ویژگی می تواند براقیت زیادی روی سطوح ایجاد کند. مینای روغنی بسته به شرایط تهویه و رطوبت بین 8 تا 24 ساعت خشک می شود. که نوع رنگ مناسبی برای نمای ساختمان به نطر می اید.

رنگ لاتکس و رنگ روغن

رنگ مبتنی بر آب ، که همچنین به عنوان “رنگ لاتکس” یا “اکریلیک” شناخته شده است ، اگر ماده اتصال دهنده ای نوعی آکریلیک باشد ، خشک کردن ان زمان کمتری نسبت به رنگ روغنی می برد ، با این حال ، آنها کمتر از رنگ روغنی براق می کنند ولی از دوام خوبی برخوردارهستند.

اگرچه اغازگر در رنگ آمیزی نمای ساختمان مهم به شمار نمی اید ، اما هنگام کار با این نوع رنگ ، آغازگر اغلب به عنوان یک جزء مورد نیاز است. رنگ مبتنی بر روغن به یک آغازگر روغنی و رنگ مبتنی بر آب به یک آغازگر مبتنی بر آب نیاز دارد.بطور کلی رنگهای روغنی را می توان روی رنگهای مبتنی بر آب استفاده کرد ، اما رنگهای مبتنی بر آب را نمی توان روی رنگهای روغنی استفاده کرد.

پس تا اینجای مقاله فهمیدیم که استفاده از ترکیبی از رنگ های روغنی و مبتنی بر اب برای نمای ساختمان نتیجه بهتری دارد چرا که زمان ماندگاری ان را بالا برده و براقیت ان را نیز دو چندان می کند.

نقاشی نما با داربست یا نقاشی نما با راپل؟

نمای ساختمان ها بعد از چندین سال تغیر می کند و ظاهر ساختمان را تحت تاثیر خود قرار می دهد پس در این زمان نیاز به رنگ امیزی ان حس می شود. که دو راه پیش روی شماست اولین راه اینکه رنگ را برداشته و خود شروع به رنگ امیزی کنید که در این مورد علاوه بر اینکه نیاز دارید تا در مورد رنگ ها دانش کافی داشته باشید نیاز به نردبان بسیار بلند هم دارید که ممکن است همچین نردبان بلندی اصلا ساخته نشده باشد و اگر هم ساخته شده باشد بسیارخطرناک می باشد.

مواردی که باید به عنوان نقاش ساختمان به تنهایی انجام دهید :

 • قرار دادن داربست و یا نردبان
 • پرکردن سوراخ ها و ترک ها با بتونه گچ و یا سایر ترکیبات
 • محاسبه رنگ مورد نیاز برای محیط مورد نظر
 • استفاده از آغازگرها یا درزگیرها تا رنگ بچسبد
 • ترکیب رنگ ها ها برای رسیدن به رنگ مورد نظر
 • و دیگر کارهای وقت گیر که باید انجام دهید…

نقاشان ساختمانی دارای میزان آسیب و جرحات زیادی هستند که در بین بالاترین سطح مشاغل سخت قرار دارد. افتادن از نردبان ، فشار عضلات و قرار گرقتن در معرض تحریک کننده هایی مانند گرد و غبار گچ که از خطرات شایع محسوب می شوند.

و اما راه دوم که استفاده از طناب و یا همان دسترسی با طناب می باشد

دسترسی طناب چیست؟

دسترسی طناب سیستمی برای اتصال کارگران برای رسیدن به فضاهای سخت است. به جای اینکه کارگران شما روی داربست بایستند ، آنها روی مجموعه ای از دو طناب ، یک خط کار و یک خط بک گراند آویزان شده اند که هر یک به لنگرهای جداگانه وصل شده اند. دسترسی طناب یا راپل رسیدن به فضاهای سخت را بسیار اسان و ممکن می کند ، بدون داربست ، بدون بالابر و با کمترین تأثیر محیطی.

در دهه 1990 از تکنیک های غارنوردی و کوهنوردی برای کارهای نمای ساختمان از جمله نماشویی و رنگ امیزی استفاده شد ، دسترسی به طناب یا کار در ارتفاع برای حل سخت ترین چالش های دسترسی بخش صنعتی طراحی شده است. که به سوالاتی مانند  “چگونه می توانیم به آن فضا برسیم؟” پاسخ می دهد. نه تنها دسترسی طناب قادر است کارگران را به آن فضای دشوار برساند ، بلکه کارگران قادر به دستیابی به آن با خیال راحت و بدون هزینه زیاد هستند.

نقاشی نما با طناب

روشهای دسترسی طناب به تکنسین ها انعطاف پذیری بیشتری را برای حرکت به داخل ، خارج و اطراف فضای کاری معین می دهد. کارهایی مانند رنگ آمیزی نمای ساختمان که توسط داربست با هزینه های گزاف انجام می شود می تواند با دسترسی طناب با هزینه ای بسیار کمترانجام شود.

تکنسین دسترسی طناب می تواند به محل کار دسترسی پیدا کند حتی اگر صعب العبور باشد ، کار را به خوبی انجام دهد و در مواقع اضطراری نقشه نجات را انجام دهد. این امر باعث کاهش هزینه ها و افزایش سود شما می شود!

نتیجه گیری

با مقایسه دو روش (نقاشی نما راپل یا داربست) بیان شده به این نتیجه می توان رسید که برای انجام کارهایی طاقت فرسا و سخت مانند رنگ امیزی نمای ساختمان استفاده از طناب برای دسترسی به ساختمان کار معقول تری به نظر می اید چرا که نمی توان با استفاده از نردبان ها به همه ی مناطق ساختمان دسترسی داشت وهمچنین استفاده از داربست نیزهزینه های گزاف خود را دارد اما با استفاده از تکنسین های ماهر دسترسی با طناب می توان از انجام کار مطمئن بود چرا که با تیمی کارکشته می توانند نمای ساختمان شما را به زیبایی رنگ امیزی کنند و دیگر نیازی به فراهم کردن داربست و یا نردبان برای رنگ امیزی نمای ساختمان نیست.

The post appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%d8%b1%d9%86%da%af-%d8%a2%d9%85%db%8c%d8%b2%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%85%d8%a7%d9%86/feed/ 0
بازرسی ایراتا (بازرسی و نگهداری) https://alborzaccess.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d8%a7/ https://alborzaccess.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d8%a7/#respond Tue, 01 Oct 2019 12:03:55 +0000 https://alborzaccess.com/?p=255 بازرسی ایراتا  بارها و بارها نیاز داریم تا به جاهایی صعب العبور دسترسی پیدا کنیم. که شامل تمیز کردن ان محل یا نگهداری از ان محل و یا کارهای دیگر می شود اما همانطور که اشاره شد دسترسی به ان محل ها در بعضی موارد امکان پذیر. و در مواردی دیگر غیر ممکن به نظر …

بازرسی ایراتا (بازرسی و نگهداری) خواندن بیشتر & raquo؛

The post بازرسی ایراتا (بازرسی و نگهداری) appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
بازرسی ایراتا 
بازرسی ایراتا
بازرسی ایراتا

بارها و بارها نیاز داریم تا به جاهایی صعب العبور دسترسی پیدا کنیم. که شامل تمیز کردن ان محل یا نگهداری از ان محل و یا کارهای دیگر می شود اما همانطور که اشاره شد دسترسی به ان محل ها در بعضی موارد امکان پذیر. و در مواردی دیگر غیر ممکن به نظر می رسد. از این رو می توانیم با استفاده از روش دسترسی با طناب به ان محل های صعب العبور دسترسی پیدا کنیم و به نگهداری و بازرسی از آن محل (maintenance یا بازرسی ایراتا)بپردازیم.

دسترسی با طناب چیست؟

دسترسی طناب در صنعت ، همانگونه که از اسم آن پیداست ، روشی است که دسترسی به طناب ها و تکنیک های کوهنوردی را برای دستیابی به مناطق دشوار فراهم می کند. دسترسی طناب به شما این اجازه را می دهد تا: مجموعه ای گسترده از کارها را در ارتفاعات زیاد یا مناطق دیگر با دسترسی سخت و بدون استفاده از داربست یا تجهیزات سنگین انجام دهید.در روش دسترسی با طناب از تکنیک های مورد استفاده در صخره نوردی و غارنوردی استفاده می شود. و همچمین امروزه به ابزاری صنعتی بسیار ایمن و مقرون به صرفه تبدیل شده است. صنعت دسترسی طناب در طی سی سال گذشته ضمن ثبت ساعت ها رکورد ایمنی، در وقت نیر صرفه جویی بسیاری می کند.

نگهداری به شیوه دسترسی با طناب

تکنیک های دسترسی به طناب، میزان نیروی انسانی و نیاز به تجهیزات در پروژه های مختلف را به حداقل رسانده. و ضمن حفظ درجه ایمنی بالا برای کارگران به گزینه مناسبی برای نگهداری از مناطق مختلف تجهیزات صنعتی و غیر صنعتی شده است.

ا ین واقعیت میزان قرار گرفتن در معرض خطر در محل کار را تا حد زیادی برای کارکنان و کارگران کاهش می دهد و آن را به جایگزینی ایمن تر برای روش های دسترسی معمولی تبدیل می کند. بخش عمده ای از رشد در صنعت دسترسی طناب را می توان به کاهش یا حذف داربست در پروژه ها نسبت داد ، اما این بی انصافی است که فقط به صرفه جویی در هزینه های داربست به عنوان تنها ارزش واقعی خدمات دسترسی طناب نگاه کنیم. وقتی به درستی از این روش استفاده شود ، مقدار ارزش ان بسیار بیشتر می شود و از راه های مختلفی خود را نشان می دهد. دسترسی طناب معمولاً برای انجام بازرسی و همچنین نگهداری از لوله کشی ها ، ستونها ، تکیه گاهها و سایر سازه ها استفاده می شود. بازرسی یاراتابا استفاده از روش های غیر مخرب و همچنین ازمایش های مختلف معمولاً توسط تکنسین های دسترسی طناب انجام می شود تا کار به صورت ایمن و به موقع انجام می شود.

تیم کار در ارتفاع

تیم کار در ارتفاع یا تیم دسترسی با طناب همچنین توانایی ترکیب چندین کار برای افزایش کارایی کار در حال انجام را دارد. این موارد می تواند علاوه بر بازرسی ضخامت اولتراسونیک ، به آسانی انجام کار عایق کاری باشد. در چنین شرایطی تیم دسترسی طناب می توانند بازرسی های لازم را انجام دهند و حتی بازرسی چندین سازه را نیز به طورهمزمان انجام دهند.

این نوع کارآیی باعث می شود که یک بازرس واحد بتواند یک تیم متشکل از تکنسین ها و کارگران را مدیریت کند تا بتواند به جای نیاز به هماهنگی تیم داربست ، عایق کاری و خدمه بازرسی ایراتا ، یک تیم از تکنسین ها و کارگران دسترسی به طناب را مدیریت کند. که باعث می شود زمان برای کارهای دیگر مانند سرهم کردن داربست ها و دیگر کارهای زمان گیرصرف نشود.

دسترسی طناب همچنین می تواند امکان انجام بازرسی بیشتری را فراهم کند. با امکان دسترسی بیشتری که فراهم می شود ، بازرسی ها دیگر محدود به مناطق قابل دسترسی در نزدیکی نردبان ها و سکوها نیستند و همچنین محدود به هزینه های مربوط به ساخت داربست نمی شوند پس به راحتی هرچه تمام تر می توان با استفاده از دسترسی طناب به بازرسی از محل های مختلف سازه ها از جمله محل های صعب العبور پرداخت.

 

 

در حال حاضرمی توان به هر بخشی از یک کشتی یا سیستم لوله کشی برای بازرسی با استفاده از دسترسی طناب دسترسی پیدا کرد. علاوه بر این ، در حالی که تیم دسترسی طناب در ارتفاع کار می کنند ، مناطقی که به طور معمول در معرض دید نیستند ، می توانند روی تجهیزات که بخشی از محدوده کار هستند دیده شوند و تیم همچنین می توانند بی نظمی هایی را که در سایر تجهیزات وجود دارد را مشاهده کنند و اقدام به بازرسی از سازه و یا تعمیر ان کنند. به طور معمول این مکانها حتی در هنگام چرخش و نور کم نیز به سختی قابل دستیابی هستند ، بنابراین به طور معمول آن مناطق از دید کارشناسان و یا کارگران پنهان می مانند که با دسترسی با طناب به راحتی می توان ان مناطق را مورد بررسی و حتی رفع مشکل قرار داد.

 

محدودیت های دستری با طناب

به طور طبیعی هر تکنیک و روشی محدودیت های خود را دارد و دسترسی طناب برای بازررسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما نمی توان در همه کارها از طناب برای بازرسی و دیگر موارد استفاده کرد.تکنسین های دسترسی طناب بسیار آموزش دیده اند ، بنابراین نرخ صدور صورتحساب آنها به طور معمول 20 تا 30 درصد بالاتر از دیگر کارگران است که در مقایسه با دیگر روش ها از جمله داربست و .. مقرون به صرفه تر به نظر می رسد.در حالی که می توان کار روی تجهیزات را به راحتی در بعضی مناطق تمام کرد ، اگر این مناطق خیلی گرم باشند ، مانند فن های مبدل حرارتی ، ممکن است کار تکنسین های دسترسی طناب برای کار در آنجا بسیار خطرناک باشد و حتی غیر ممکن !

 

و در اخر …

دسترسی طناب ابزاری با ارزش است که می تواند تیم های دسترسی به طناب را قادر سازد که اقدامات بازرسی و نگهداری خود را بهبود بخشند. این می تواند در بسیاری از پروژه ها ارزشمند باشد و در صورت استفاده صحیح ، دسترسی به طناب می تواند باعث صرفه جویی در وقت ، پول و تأمین امنیت شود.پس می توان به شرکت های ارائه کننده این امکانات اطمینان کرد وعلاوه بر بررسی های لازم از تعمیر ان نیز احساس اطمینان کرد.

 

The post بازرسی ایراتا (بازرسی و نگهداری) appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%d8%b3%db%8c-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%aa%d8%a7/feed/ 0
نماشویی با طناب https://alborzaccess.com/%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%b7%d9%86%d8%a7%d8%a8/ https://alborzaccess.com/%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%b7%d9%86%d8%a7%d8%a8/#respond Mon, 30 Sep 2019 06:25:40 +0000 https://alborzaccess.com/?p=252  نماشویی با طناب شاید بسیاری از مواقع که در حال گذر از خیابان هستیم شاهد طناب های اویزان شده از ساختمان های بلند یا همان اسمان خراش ها هستیم. که با کمی تامل بیشترمی توان افرادی که در حال تمیز کردن پنجره ها و دیواره ی ساختمان هستند یا دارند نماشویی با طناب انجام میدهند …

نماشویی با طناب خواندن بیشتر & raquo؛

The post نماشویی با طناب appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
 نماشویی با طناب
نماشویی با طناب
نماشویی با طناب

شاید بسیاری از مواقع که در حال گذر از خیابان هستیم شاهد طناب های اویزان شده از ساختمان های بلند یا همان اسمان خراش ها هستیم. که با کمی تامل بیشترمی توان افرادی که در حال تمیز کردن پنجره ها و دیواره ی ساختمان هستند یا دارند نماشویی با طناب انجام میدهند را دید.

نماشویی با طناب چیست و اصلا از کی باب شد؟

خدمات نماشویی با طناب روشی برای تمیز کردن در ارتفاع است که طی یک دوره 25 ساله ایجاد شده است. همچنین در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک روش ایمن و کم تحرک تر از کارهای سطح بالا شناخته می شود. علاوه بر این ها برای نماشویی اسمان خراش ها نیز به روش کار در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد.

نماشویی با طناب یا نردبان یا داربست ؟

وصل کردن داربست به زمان زیادی نیاز دارد. و همچنین به هزینه زیادی برای نصب احتیاج دارد و از معایب دیگر ان می توان به اشغال یک فضای کار و منطقه بزرگتراشاره کرد. و اما نردبان نسبت به دو روش دیگر خطر بیشتری دارد. و به دلیل محدودیت طولی نردبان ها همیشه نمی توانند به همه مکان های لازم برسند. پس با این حساب بهترین گزینه برای تمیز کردن نماهای کثیف در حال حاضر نماشویی با طناب می باشد.

مزایای شستشوی نما با طناب ؟

تمیز کردن پنجره ها و نماها و در واقع شستشوی با طناب ثابت می کند که یک روش مقرون به صرفه ، ایمن و بدون مزاحمت تمیز کردن دوره ای برای ویندوز های خارجی است. ار مزایای شستن نما با طناب می توان به: حداقل زمان راه اندازی، نیاز نداشتن به بستن جاده یا پیاده رو به صورت غیرمجاز و امکان انجام شستشوی مرطوب دستی سنتی که برای دستیابی به نتایج استثنایی وجود دارد ، نماشویی با طناب در اکثر برنامه های تمیز کردن ساختمان ها و ساختمان خراsش ها وجود دارد.

شستشو با واترجت

یکی از کارهایی که باعث می شود ساختمان هایی زیبا و تمیز داشته باشیم استفاده از نماشویی با واترجت  است. شستشوی فشار بالا اغلب ثابت می کند سریعترین ، ایمن ترین و موثرترین روش شستشوی ساختمان ها است.

سازه های  فلزی و نماشویی

روش نماشویی با طناب کاملاً متنوع برای دستیابی به کارخانه های فولادی ساختاری سطح بالا است. این کار با استفاده از تکنیکی به نام کمک به بالا رفتن انجام می شود که در آن تکنسین ها با استفاده از تجهیزات و دانش ویژه شستن نما با طناب را انجام می دهند تا با روشی ایمن در اطراف فولاد حرکت کنند و بتوانند کارهای نظافتی از جمله حذف گرد و غبار و خاک را انجام دهند.این روش بسیار کارآمد ، ایمن و موثر برای تمیز کردن کاره های فلزی در مناطقی است که نمی توان به ان ها درساختمان های تجاری دسترسی داشت.

نماشویی با طناب (روش داف)

روش داف روشی است که با استفاده از اب جوش پرفشار که دمای ان بالاتر از 150 درجه است به تمیز کردن نماهای ساختمان می پردازند. البته می توان درجه اب را کاهش داد ولی این موضوع تاثیرانچنانی در میزان تمیزی ساخنمان ندارد. از این روش معمولا برای تمیز کردن ساختمان های نسبتا قدیمی مانند کلیساها استفاده می شود تا ریسک صدمه زدن به ساختمان ها تا حد بالایی کاهش یابد و همچنین همه ی کثیفی ها از بین برود. در این روش از داربست هم کمک گرفته می شود تا مقرون به صرفه باشد.

شستشوی نما با طناب (روش قطره ای)

ساختمانهای تجاری ، صنعتی و میراثی همگی دارای سیستم هایی هستند که باید با از بین بردن و زدودن خاک و ضایعات ، از ان ها نگهداری کرد و باعث مهار حفره هایی شود که باعث ایجاد مشکلاتی پرهزینه می شود. با این روش می توان لکه هایی که بر اثر افتادن از ارتفاع نیز بوجود می ایند را نیز از بین برد.

پیش از تحویل ساختمان ، پیمانکاران اصلی باید اطمینان حاصل کنند که ساختمان نوساز برای مشتری و صاحب ساختمان تمیز است. تابلوهای شیشه ای و روکش فلزی غالباً دارای گرد و غبار هستند که با استفاده از روش های گفته شده می توان ساختمانی تمیز به مشتری صاحب ساختمان تحویل داد.

نماشویی با طناب روشی مؤثر برای دسترسی به نمای بیرونی و لعاب یک ساختمان است که نیاز به تمیز کردن بعد از ساخت دارد. در جایی که کوهنوردان و یا داربست ها حضور ندارند.

امنیت کار

کارایی نماشویی با طناب نسبت به سایر تکنیک ها از میزان خطر کمتری برخوردار است. این به این دلیل است که یک قلاب همیشه به دو لنگر و طناب متصل خواهد شد و افراد تحت استانداردهای دقیق و گزینش و آموزش قرار خواهند گرفت.در اکثرشرکت هایی که این امکانات را ارائه می دهند کلیه کارمندان باید در یک جلسه ایمنی ماهانه شرکت کنند که در آن کلیه جنبه های تجهیزات ، رخدادهای احتمالی مورد بحث قرار می گیرد. همه تجهیزات روزانه و یا مطابق توصیه سازنده مورد بازرسی و بررسی قرار می گیرند.کارکنان در مؤسسات آموزشی تخصصی ، آموزش و گواهی را می گذرانند و به مشاغل بالایی نیز دسترسی دارند ، بنابراین آنها متخصصین سطح بالایی هستند و همچنین کیفیت کار انان توسط مالکان کنترل می شود.

سیستم تمیز کردن در ارتفاع به معنای این است که شما وقت کمتری را برای تمیز کردن پنجره خود صرف می کنید و زمان بیشتری را برای تماشای منظره صرف می کنید. برخی از شرکت هایی که این خدمات را ارئه می کنند این خدمات را به صورت پکیجی به مشتریان خود ارائه می دهند.

تمیز کردن پنجره کاری وقت گیر است و اغلب انجام آن دشوار یا خطرناک است. این به طور معمول شامل نردبان کوهنوردی ، آویزان کردن از پنجره ها و بعد از ساعت ها کار ، احتمال دارد که هنوز احساس خطر را داشته باشید. اما با داشتن یک تیم حرفه ای و به طور منظم از این کار خود برای شما مراقبت می کند ، یک درخشش در تمام طول سال خواهید داشت و افتخار محله خود خواهید بود.

نتیجه گیری

نماشویی با طناب در مقایسه با دیگر روش های موجود روشی مناسب با هزینه متناسب است که می تواند در کمترین زمان ممکن ساختمان ها را به نحوی عالی صیقل دهد.

The post نماشویی با طناب appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%d9%86%d9%85%d8%a7%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%b7%d9%86%d8%a7%d8%a8/feed/ 0
داربست چیست؟ https://alborzaccess.com/%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa/ https://alborzaccess.com/%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa/#respond Sat, 21 Sep 2019 17:02:17 +0000 https://alborzaccess.com/?p=229 داربست چیست؟ حتما تاکنون هنگام عبور از معابر و خیابان ها چینشی فلزی شکل که با ابزار مخصوصی روی هم تعبیه شده اند، نظر شما را جلب کرده است. اسم این چینش داربست است. داربست ها سازه هایی هستند که برای مدتی کوتاه و انجام کارهایی مخصوص در ارتفاع به کار می روند. بستن داربست …

داربست چیست؟ خواندن بیشتر & raquo؛

The post داربست چیست؟ appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
داربست
داربست

داربست چیست؟

حتما تاکنون هنگام عبور از معابر و خیابان ها چینشی فلزی شکل که با ابزار مخصوصی روی هم تعبیه شده اند، نظر شما را جلب کرده است. اسم این چینش داربست است. داربست ها سازه هایی هستند که برای مدتی کوتاه و انجام کارهایی مخصوص در ارتفاع به کار می روند.

بستن داربست به ظرافت و تخصص نیاز دارد. چرا که در صورت بروز یک اشتباه کوچک می تواند منجر به صدمه و یا حتی مرگ افرادی شود که روی آن مشغول به کار هستند. معمولا داربست ها وزن زیادی ندارند اما درست بستن آن می تواند ایمنی خوبی به همراه داشته باشد.

کار در ارتفاع در مقایسه با داربست

کار در ارتفاع برای انجام امور پیچ و رولپلاک نما، نماشویی، نورپردازی و … بسیار به صرفه تر و ارزان تر از داربست است و در زمان بسیار کمتری انجام میشود. همچنین مزاحمت و دردسر کمتری برای صاحبین خانه و همسایه ها دارد. کار در ارتفاع به روش دسترسی با طناب در شرایط جوی گوناگون صورت میگیرد و ایمنی بسیار بالاتری نسبت به داربست دارد.

انواع داربست ها

داربست از جنس های مختلفی ساخته می شوند و دارای انواع متنوعی هستند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

 • داربست چوبی

اسکافلد چوبی در ساختمان خود نردبان های مخصوصی دارند. این داربست های ثابت از چیده شدن تخته، خرک و پل موقت ساخته می شوند.

 • داربست فلزی

مشهودترین و پرکاربردترین نوع داربست ها، داربست های فلزی هستند. ممکن است هنگام نما زدن ساختمان این داربست ها را مشاهده کرده باشید. ساختمان این داربست ها را لوله هایی از جنس فولاد تشکیل می دهد که هر کدام 5 سانتی متر طول و 4 میلی متر قطر دارند. این لوله ها توسط بست های مخصوص روی هم سوار می شوند.

 • داربست های معلق

همان طور که از نام آن پیداست این داربست ها را در مناطقی به کار می برند که قرارگیری داربست بر روی سطح زمین امکان پذیر نیست. بنابراین این داربست ها به دیوار سازه ها تکیه داده می شوند و چون به صورت یک سکو از سازه ها بیرون می زنند، به آن ها داربست معلق و یا سکویی می گویند.

 • داربست پایه دار

 • از این داربست در مواردی استفاده می شود که سرعت تشکیل داربست، مهم تلقی می شود. این داربست ها نباید از سه ردیف بیشتر چیده شوند. همچنین ارتفاع این داربست ها تا زمین نباید از 4.5 متر بیشتر باشد.

چون این داربست ها طبقه طبقه روی هم قرار دارند، باید پایه های آن را به خوبی ثابت کنید و مانع از هرگونه حرکت در آن شوید. در این نوع از داربست ها به سبب فاصله ی میان طبقات برای تردد از نردبان استفاده می شود.

آشنایی با اجزای داربست ها

داربست ها اجزای مختلفی دارند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت:

 • ستون

ستون داربست یک جسم استوانه ای شکل است که به عنوان تکیه گاه داربست کاربرد دارد. این ستون معمولا به صورت عمود بر زمین و هم راستا با سازه بسته می شود. این ستون ها در اندازه های شش متری موجود هستند و برای اتصال آن ها از بست های برشی کمک گرفته می شود.

 • لوله ای افقی سراسری

وظیفه ی این داربست ها نگه داشتن داربست به صورت افقی است. معمولا روی این لوله ها تکیه گاه های چوبی و تخته ای قرار می گیرد. این لوله ها به وسیله ی بست به لوله های عمودی متصل می گردد.

 • لوله های زیر چوب

نوع دیگری از لوله های افقی هستند که میان لوله های افقی سراسری و دیوار سازه ها قرار می گیرد. این لوله ها مکانی برای نگهداری سکوهای تخته ای هستند.

 • شمع مایل

شمع مایل یک جسم استوانه ای شکل است که روی زمین و یا در کنار سازه قرار داده می شود. در واقع این لوله ها کمی متمایل هستند و کمی از وزن داربست روی آن ها می افتد.

 • لوله های مهار کننده

لوله های مهار کننده به صورت مورب میان طبقات داربست قرار می گیرد و از این راه مانع حرکت داربست می شود و آن را ثابت و بی حرکت نگه می دارد.

 • قید دیواره درگاهی

این جسم استوانه ای شکل میان دو سطح هم شکل مثل لغازهای درگاهی با دیواره های پنجره گوه کوبی قرار داده می شود. از این طریق نیمی از وزن داربست به ساختمان منتقل شده و دیگر حرکت نمی کند.

 • میله شکاف دار برای متصل کردن

این لوله می تواند دو لوله را به هم متصل کند. البته این اتصال داخلی است.

 • اتصالات زیر سقف و غیره

این اتصالات در بخش انتهایی لوله ی عمودی قرار دارند که به پل ها زیر سقف وصل می شوند.

 • بست پله ای و صفحه پله

برای ایجاد چند طبقه داربست و کم کردن خطر و تردد راحت تر پله هایی روی داربست نصب می شود که این کار به کمک بست پله ای و صفحه ی آن انجام می شود.

 • بست گوشه ی راست، زیر تخته گردان، بوشی و خاردار

بست گوشه ی راست می تواند ستون داربست را به لوله ی افقی سراسری وصل کند. بست زیر لوله برای اتصال لوله های زیر تخته به لوله ی افقی سراسری به کار می رود. بست گردان هم دو لوله ی زاویه دار را به هم متصل می کند. بست بوشی نیز دو سر دو لوله را به هم وصل می کند. همچنین بست خاردار نیز برای اتصال لوله های دو تکه مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پایه ی قابل کنترل

این وسیله درون قسمت پایین لوله های داربست قرار می گیرد و می توان به کمک آن ارتفاع داربست را کنترل کرد.

 • محافظ لاستیکی

این محافظ ها از جنس پلاستیک هستند و در انتهای لوله های داربست قرار می گیرند، تا از هرگونه آسیب هنگام برخورد سر با داربست جلوگیری شود.

نکات مهم و ضروری هنگام بستن داربست

 • داربست باید بر صفحات زیر ستون قرار گرفته باشد.
 • فاصله ی میان لوله های نگه دارنده ی تخته باید با عرض تخته تناسب داشته باشد.
 • تخته ها باید طوری کنار هم چیده شوند که هیچگونه فضای خالی بین آن ها وجود نداشته باشد.
 • عرض تخته برای ایستادن .0625 متر و برای قرار دادن مصالح 0.85 متر باشد.
 • سکوهایی که در ارتفاع دو متر یا بیشتر قرار دارند باید از نوع تخته پنجه باشند و ضخامت آن ها نیز در این حالیت باید بیشتر از 200 میلی متر باشد.

قیمت داربست

داربست ها بسته به نوعشان قیمت های متفاوتی دارند که حدودا در رنج های قیمتی زیر یافت می شوند:

لوله های داربستی سبک، معمولی و سنگین به ترتیب با قیمت 93000، 107000 و 133000 تومان یافت می شوند.

همچنین قیمت انواع بست داربست های موجود در بازار به این شرح است:

 1. بست از نوع سنگین 13700 تومان
 2. بست داربست از نوع سبک 1200تومان
 3. تک پیچ 7500 تومان
 4. گردان 16500 تومان
 5. رابط 20 متری 7000 تومان
 6. بست رابط 17 متری با قیمت 6700 تومان

چه موقع از داربست استفاده می کنند؟

داربست ها تجهیزاتی هستند که برای کار در ارتفاع به کار برده می شوند. بنا بر قوانین ساز و کار داربست ها برای استفاده از ارتفاع 2 متر به بالا کاربرد دارند. رایج ترین استفاده از داربست هنگام نما زدن ساختمان ها مشاهده می شود. با این حال از داربست برای رنگ آمیزی کردن دیوارها، پاک کردن شیشه های ساختمان های بلند و … استفاده می شوند.

اجرای داربست چگونه است؟

داربست ها در دو نوع کوتاه و بلند فلزی ساخته می شوند. داربست های کوتاه معمولا برای ارتفاعات کم و بخش های داخلی ساختمان کاربرد دارند. برای ساخت و اجرای این داربست به دو بشکه ی بزرگ و یک تخته نیاز داریم. معمولا این داربست ایمنی زیادی ندارد، به همین خاطر نباید مصالح را روی تخته قرار داد. زیرا ممکن است تخته یا بشکه بشکند و منجر به سقوط کارگران شود.

داربست های بلند هم از اتصال لوله های فولادی اجرا می شوند. برای این منظور از بست های زوجی، گردان استفاده می کنند. دقت داشته باشید که فاصله ی عمودی بین لوله های افقی بیشتر از 2 متر نشود. محل قرارگیری افراد در ارتفاع باید حداقل 50 سانتی متر باشد. فاصله ی بین لوله های عمودی باید حداقل 1.8 متر برای کارهای سنگین و برای کارهای غیر سنگین نیز باید حداقل 2.3 متر باشد.

ضخامت لوله ای که استفاده می شود نباید از 5 سانتی متر کمتر باشد. لوله های داربست نباید روی زمین باشند؛ بلکه باید روی ورق های فلزی قرار بگیرد که 5.22 سانتی متر عرض و 4سانتی متر طول دارد. دقت داشته باشید که داربست باید حداقل 300 متر از کابل های برق فاصله داشته باشد. همچنین نباید از بست های چدنی برای اتصال لوله های داربست استفاده کنید.

دوستان و همراهان گرامی از این که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید، از شما سپاسگزاریم. امیدواریم این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

 

The post داربست چیست؟ appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b3%d8%aa/feed/ 0
ایمنی کار در ارتفاع https://alborzaccess.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%b9/ https://alborzaccess.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%b9/#respond Fri, 20 Sep 2019 09:10:35 +0000 https://alborzaccess.com/?p=222 آشنایی با اصول ایمنی کار ارتفاع به منظور بهره گیری از لوازم و ابراز ایمنی کار در ارتفاع و محافظتی می بایست ارکان ایمنی در کار را اجرا نمود. ایمنی کار در ارتفاع درواقع اصول و آیین نامه هاییست که پس از سالها مطالعات و تجربه در زمینه دسترسی با طناب و کار در ارتفاع …

ایمنی کار در ارتفاع خواندن بیشتر & raquo؛

The post ایمنی کار در ارتفاع appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
آشنایی با اصول ایمنی کار ارتفاع

به منظور بهره گیری از لوازم و ابراز ایمنی کار در ارتفاع و محافظتی می بایست ارکان ایمنی در کار را اجرا نمود. ایمنی کار در ارتفاع درواقع اصول و آیین نامه هاییست که پس از سالها مطالعات و تجربه در زمینه دسترسی با طناب و کار در ارتفاع بدست آمده تا امروز درجه ایمنی آن به بالاترین نحو ممکن تایید گشته است. این بدین معنیست که امروزه کار در ارتفاع به رویش دسترسی طناب در صورتی که به صورت اصولی صورت گیرد از امن ترین روش هاست!

افرادی که در ارتفاع کار می کنند، باید علاوه بر استفاده از لوازم ایمنی در این باره آموزش ببینند. این امر می تواند تا حدود زیادی جلوی حوادث جدی و خطرناک را بگیرد. برای این منظور کلاس هایی برگزار می گردد، تا فرد با کارکرد و طرز کار لوازم ایمنی آشنا شود.

آموزش های کار در ارتفاع دارای استاندارد های خاصی است که اکثر کشور های جهان به صورت هماهنگ از آن پیروی میکنند اما ممکن است کشوری استاندارد ها و اصول خاص خود را پیروی کند.

در اکثر کشور های جهان اصول کار در ارتفاع را ایراتا تامین میکند. ایراتا یا همان اتحادیه تجاری دسترسی طناب به عنوان مرجع اصلی همه کمپانی های زیر نظر این شرکت اصول ایمنی و آموزشی را تعیین و تعریف کرده و همچنین دوره ها و ابزار های خاصی را به تکنیسین های خود معرفی میکند تا بوسیله آن بتوانند ایمنی بسیار بالایی را در هنگام کار در ارتفاع داشته باشند.

در تهران فعلا 2 شرکت مجوز رسمی آموزش کار در ارتفاع را دارند یکی شرکت کوه ویسی و دیگری شرکت ویونا است.

نجات در ارتفاع

همه تکنیسین های کار در ارتفاع که از ایراتا گواهی نامه دارند دارای تجربه و مهارت نجات افزاد در ارتفاع میباشند. نجات در ارتفاع ممکن است روی دو رشته طناب و یا روی چهار رشته طناب صورت گیرد.

در نوع اول یعنی روی دو رشته طناب فرد مصدوم نجات یا از بالا به پایین یا از پایین به بالا انجام میگیرد به صورتی که امدادگر خود را به مصدوم رسانده و مصدوم را از دو نقطه به خود متصل و به پایین منتقل پیدا میکند سپس قبل از اینکه فرد را کاملا روی زمین بگذارد مطمئن میشود خون به آرامی در بدن مصدوم گردش پیدا کند ( به وسیله ماساژ و …)

در مورد دوم دو رشته طناب مجزا از کنار مصدوم ریخته شده و سپس فرد مصدوم به این طناب ها و نجاتگر متصل و به پایین منتقل میشود. ولی به دلیل اینکه ایجاد کارگاه دوباره وقت زیادی میگیرد و معمولا تا 20 دقیقه فرد مصدوم باید نجات پیدا کند بیشتر از روش اول استفاده میشود!

ایمنی طناب کار در ارتفاع

در همه اوغات که کار در ارتفاع به شیوه دسترسی طناب انجام میشود تکنسین از دو طناب استفاده میکند که یکی طناب عملیات نام دارد و دیگری طناب پشتیبانی است. نکته مهم اینجاست که طناب پشتیبانی هیچگاه فشاری را تحمل نمیکند که اگر مشکلی برای طناب اصلی پیش آمد طناب بکاپ بتواند فرد را از مرگ و سقوط نجات دهد.

 • ایمنی متصل کننده ها:

تمامی لوازم ایمنی با قلاب ها و متصل کننده هایی ساخته می شوند که این متصل کننده ها باید ایمن بوده و از فیلتر مدیر ایمنی سربلند بیرون آمده باشد.

 • برخورداری از آمادگی روحی:

افرادی که می خواهند در ارتفاع کار کنند، باید از نظر جسمی و روحی کاملا آمادگی باشند. این شامل ترس از ارتفاع، افسردگی و خستگی فرد یا بیماری های روحی دیگر میباشد چرا که هنگامی که کار در ارتفاع انجام میدهید تحت فشار روحی و فشار عصبی بالایی هستید.

 • اطمینان از ایمنی لوازم حفاظتی:

لوازم ایمنی و حفاظتی که برای شخص معلق در ارتفاع انتخاب می شود، باید متناسب با کار و آناتومی بدن او تهیه شده باشد. به بیان دیگر اتصالات این تجهیزات باید تضمین کننده ی جان افراد با مشخصات ظاهری گوناگونی باشد.

 • چک کردن لوازم ایمنی:

تجهیزات ایمنی بعد از اینکه از فیلترهای مدیر ایمنی با سلامتی عبور کردند، باید سالی یک بار مورد بررسی قرار بگیرند تا از ایمن بودن آن مطمئن شوید. البته لازم به ذکر است که قبل از شروع هر کار و هر دفعه باید از سالم بودن این تجهیزات اطمینان حاصل کنید.

 • در نظر گرفتن وضعیت آب و هوا:

وضعیت هوا باید توسط مدیر ایمنی تأیید شود. چنانچه هوا بارانی، طوفانی، گرم، شرجی و … باشد، باید حتما برای کار کردن نظر مدیر ایمنی کار در ارتفاع را جویا شوید.

علاوه بر موارد بیان شده کارگران نباید بدون دستور و سرخود در اتفاع مشغول به کار شوند. همچنین نباید متصل کننده ها را خودشان انتخاب کنند. کارگران باید قبل از انجام کار، از ایمنی و سلامت لوازم کار در ارتفاع مطمئن شوند. چنانچه در حین کار مشکلی در لوازم پدیدار شد، باید از کار دست کشیده و مشکل را به کارفرما اطلاع دهند.

با تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع بیشتر آشنا شوید

دوستان عزیز در این قسمت می خواهیم شما را با سایر لوازم و تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع آشنا کنیم.

کلاه ایمنی:

کلاه ایمنی به منظور ایمنی بیشتر برای افرادی که در ارتفاع کار می کنند، به کار برده می شود. این کلاه باید سبک و در عین حال مقاوم باشد. درون این کلاه، بندی تعبیه شده است که کلاه را روی سر ثابت نگه می دارد. جنس این کلاه ها از پلیمر است و می تواند در مقابل وزش های شدید باد مقاومت کند. این کلاه را می توانید در رنگ های سفید، زرد و قرمز در بازار پیدا کنید.

 

عینک همراه کلاه کار:

این عینک ها باید با کلاه استفاده شود. این عینک ها لنز ضد بخار دارند تا در اتفاع مشکلی برای فرد ایجاد نکنند.

سه پایه نجات:

این پایه ها برای مناطقی کاربرد دارند که خطر انفجار وجود دارد و می توانید به کمک آن ها افراد مصدوم را نجات دهید. معمولا جنس این وسیله ی ایمنی از آلومینیوم است و نوع استاندارد آن 25 متر طول دارد.

کیسه سه گوش:

این کیسه نیز برای بالا آوردن و انتقال افراد آسیب دیده کاربرد دارد. همچنین در مناطقی به کار می رود که احتمال سقوط افراد در گودال ها و یا چاه ها وجود دارد.

سایر تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع عبارتند از:

 • تسمه های توقف کننده بدون لرزاننده و یا همراه لرزاننده
 • قرقره ی توقف کننده
 • طناب رابط برای کمربندهای ایمنی سیم بانی و پاراشوتی
 • طناب رابط دو شاخه ساده

نکات ایمنی کار در ارتفاع برای کارفرمایان

 

کارفرمایان در هنگام استخدام تکنیسیت های کار در ارتفاع باید این نکته را توجه داشته باشند که:

 1. تکنیسین کار در ارتفاع حتما باید مدرک معتبر و بین المللی از شرکت ایراتا داشته باشد.
 2. نیروی کار در ارتفاع حتما از لوازم و وسایل ایمن و غیر فرسوده استفاده کند.
 3. نیروی دسترسی طناب استخدام شده حتما بیمه شده باشد

در غیر این صورت همه خطرات کار در ارتفاع و همه اتفاقات متوجه کارفرما و شخصی است که نیروهای کار در ارتفاع را استخدام کرده است.

کار در ارتفاع ارزان به چه قیمت؟

هنگامی که شما با افراد غیر متخصص در زمینه کار در ارتفاع با قیمت های پایین کار میکنید باید این نکته را توجه داشته باشید که سقوط و مرگ نیرو و هر اتفاقی که در حین کار رخ دهد قطعا متوجه شما خواهد بود. کیفیت کار هم بخش بسیار مهمی است که افراد و شرکت هایی که  قیمت های پایین ارائه میدهند مورد نظر قرار نمیدهند و در آینده اگر سنگی از ساختمان شما سقوط کند و کسی را در خطر قرار دهد مسئول زیان آن قطعا فرد استخدام کننده خواهد بود.

 

دوستان و همراهان گرامی از این که با ما تا انتهای این مقاله همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

The post ایمنی کار در ارتفاع appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%b9/feed/ 0
کمربند ایمنی کار در ارتفاع https://alborzaccess.com/%da%a9%d9%85%d8%b1%d8%a8%d9%86%d8%af-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%b9/ https://alborzaccess.com/%da%a9%d9%85%d8%b1%d8%a8%d9%86%d8%af-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%b9/#respond Thu, 19 Sep 2019 17:58:58 +0000 https://alborzaccess.com/?p=209 کمربند ایمنی کار در ارتفاع اولین و مهم ترین موضوع در زمینه ایمنی کار در ارتفاع تضمین امنیت افرادی  که در ساختمان های بلند مشغول به کار هستند به وسیله کمربند ایمنی کار در ارتفاع می‌باشد. فعالیت های ساختمان سازی، پروژه های نفتی و پتروشیمی، تعمیر و نگهداری توربین های بادی و … را می …

کمربند ایمنی کار در ارتفاع خواندن بیشتر & raquo؛

The post کمربند ایمنی کار در ارتفاع appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
کمربند ایمنی کار در ارتفاع

اولین و مهم ترین موضوع در زمینه ایمنی کار در ارتفاع تضمین امنیت افرادی  که در ساختمان های بلند مشغول به کار هستند به وسیله کمربند ایمنی کار در ارتفاع می‌باشد. فعالیت های ساختمان سازی، پروژه های نفتی و پتروشیمی، تعمیر و نگهداری توربین های بادی و … را می توان برای کارهای ارتفاعی مثال زد.

در واقع کارگران در این شغل ها مدام در ارتفاع هستند. یکی از لوازم ایمنی به منظور کار در ارتفاع کمربندهای ایمنی هستند.

به طور کل طبق قوانینی که در ایمنی کار در ارتفاع وجود دارد، هر کاری که در ارتفاع بیشتر از 2/1 متر انجام بگیرد، نیازمند تهیه لوازم ایمنی مانند کمربند ایمنی کار در ارتفاع توسط کارفرما است. قوانین این آیین نامه بر اساس ماده 85 قانون کار جمهوری اسلامی نوشته شده است و به همین خاطر همه ی مشاغل موظف به پیروی از آن هستند. کار در ارتفاع نیازمند یک سطح مبنا است تا ارتفاع 2/1 متر نسبت به آن تعیین گردد.

انواع کمربند ایمنی در ارتفاع

خوشبختانه کمربند ایمنی کار در ارتفاع در شکل ها و انواع مختلف و متنوعی در بازار وجود دارد که در این مقاله قصد داریم آن ها را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

کمربند پاراشوتی

برخی از این کمربندها تمام جسم فردی که در ارتفاع کار می کند را احاطه می کند. به این نوع کمربند ایمنی کار در ارتفاع، کمربند ایمنی تمام بدن یا پاراشوتی گفته می شود؛ که می توان آن را در چترهای نجات چتربازها هم مشاهده کرد.

هارنس کار در ارتفاع

نوع دیگر که هارنس harrness نام دارد(هارنس فول بادی یا هارنس هارنس صنعتی نیز گفته میشود)، محدوده ی کتف و ران انسان را احاطه می کند که نقطه ی اتصال این نوع کمربند ایمنی کار در ارتفاع بین سینه و یا کتف است. البته نوع دیگری هم وجود دارد که به آن کمربند سیم بانی گفته می شود. این کمربندها به این شکل طراحی شده اند که به دور کمر فرد بسته می شوند، بنابراین هنگام سقوط با نگه داشتن کمر فرد مانع از برخورد او با زمین می شود.

این کمربند را بیشتر می توان در ایمنی کار افرادی دید که از دکل های برقی و مخابراتی بالا می روند. کمربند ایمنی کار در ارتفاع استفاده شده توسط تکنسین های برق از نوع هارنس هارو هستند که 16 میلی متر قطر دارد.

امروزه تایوان در زمینه ی تولید کمربندهای ایمنی بسیار پر کار است. معمولا کمربندهای هارنس که نوع محبوب و پر کاربردی از کمربندهای ایمنی هستند، در دو گونه محافظ بالا و پایین تنه در بازار موجود است.

کمربندهای بالاتنه به رنگ سبز و کمربندهای پایینی به رنگ زرد یافت می شوند. این تفاوت رنگ به این خاطر است که هنگام استفاده بتوان دقیق آن ها را تشخیص داده و استفاده کنید.

لنیارد چیست؟

کمربند بالایی از دو بند تشکیل می شود که مانند کوله پشتی پوشیده می شود. در این کمربند قسمتی به نام لنیارد وجود دارد که یک قلاب مثلثی شکل دارد.

به طور کل لنیارد به گروه طناب و قلاب گفته می شود. لنیارد در کمربندهای مخصوص ارتفاع معمولا از جنس ابریشم ساخته می شود که ارتفاع آن 1.5 متر است که به آن یک قلاب بزرگ سخت وصل شده است. این طناب ابریشمی به همراه قلاب سخت خود می تواند نیرویی معادل 23 کیلو نیوتن را تحمل کند.

هنگام استفاده از کمربند بالا تنه این بخش باید بین دو کتف یا سینه قرار داشته باشد. بخش پایین تنه هم که رنگ زردی دارد، اتصالاتی دودویی دارند که باید روی ران ها را بپوشانند. دقت داشته باشید که باید بسیار محکم این بخش ها را به هم متصل کنید.

به جز قلاب سخت، لنیاردها قلاب های کوچکی نیز در طرفین دارند. این قلاب های کوچک به کمربندها متصل می شوند. البته با اینکه جنس سخت و استانداری دارد می توان کمربند را به راحتی به آن وصل و یا از آن باز نمود. در کمربند ایمنی کار در ارتفاع دو عدد قلاب دیگر نیز قرار دارد که افراد می توانند ابزار مورد نیاز خود را روی آن قرار دهند و بیشتر تمرکز خود را روی بالا رفتن از سازه ی مربوطه معطوف نمایند.

سایر کمربندهای ایمنی کار در ارتفاع:

 1. کمربند پالایشگاه
 2. هارنس فال برای داربست ها
 3.  فال فست
 4. هارنس جکت
 5.  جکت فست
 6. هارنس فول بادی
 7. // فول بادی فست
 8.  //  فول بادی فست کرولدار

کمربند کار در ارتفاع در چه کارهایی استفاده میشود؟

در همه عملیات هایی که در ارتفاع انجام میشود و امکان سقوط افراد وجود دارد از انواع هارنس و کمربند ایمنی نیم تنه یا فول بادی استفاده میشود. بیشترین استفاده از این ابزار در شغل دسترسی طناب است که در شهر ها برای پیچ و رولپلاک نما، نماشویی، نورپردازی نما، پوشش درز انقطاع و در انواع کارهای صنعتی استفاده میشود.

کمربند های مورد تایید ایراتا هارنس های فول بادی هستند و در ایران بیشتر از برند هایی مانند پتزل petz و ب آل beal استفاده میشود.

The post کمربند ایمنی کار در ارتفاع appeared first on دسترسی طناب البرز.

]]>
https://alborzaccess.com/%da%a9%d9%85%d8%b1%d8%a8%d9%86%d8%af-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%b9/feed/ 0